Pátek, 15 dubna, 2022
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyNěmecká Bundesbank má nového šéfa

Německá Bundesbank má nového šéfa

Německá centrální banka Bundesbank má od pátku nového šéfa, protože prezident země Frank-Walter Steinmeier formálně jmenoval 55letého Joachima Nagela do čela Bundesbank.

Nagel se své funkce ujal už na přelomu let, ale teprve v pátek byl oficiálně uveden do úřadu na slavnostní ceremonii v paláci Bellevue v Berlíně.

Nagel vystřídal v čele Bundesbank Jensa Weidmanna, který z osobních důvodů loni v říjnu předčasně odstoupil z postu prezidenta banky se sídlem ve Frankfurtu na Mohanem, který zastával téměř deset let. Weidmannovo druhé osmileté funkční období by trvalo do konce dubna 2027.

Nagel má doktorát z ekonomie a působil ve výkonné řadě Bundesbanky v letech 2010 až 2016, poté pracoval ve státní rozvojové bance KfW a v Bance pro mezinárodní zúčtování (BIS).

Nagel je členem středolevé Sociálnědemokratické strany (SPD), která nedávno sestavila novou koaliční vládu se Zelenými a Svobodnými demokraty (FDP). Nagela navrhli do funkce kancléř Olaf Scholz z SPD a ministr financí Christian Lindner z FDP.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper