Pátek, 15 dubna, 2022
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
FinanceBitcoin ve čtvrtek klesl na několikaměsíční minimum

Bitcoin ve čtvrtek klesl na několikaměsíční minimum

Bitcoin ve čtvrtek nakrátko klesl pod hranici 43.000 USD (37.989,22 eura). Nejznámější digitální měna testuje několikaměsíční minima poté, co zápis z prosincového zasedání amerického Federálního rezervního systému (Fed) odhalil, že se přiklání k agresivnější politice. To oslabilo chuť investorů po rizikovějších aktivech.

Největší světová kryptoměna se ve čtvrtek dopoledne propadla až na 42.500 USD. Později však část ztrát smazala ao 15:42 SEČ se prodávala po 43.113 USD, což představuje pokles o 7,23%.

Začátkem listopadu se cena bitcoinu vyšplhala až na rekordních téměř 69.000 USD, ale poté zamířila dolů a rok 2021 uzavřela hluboko pod hranicí 50.000 USD.

Pohyby na trzích s kryptoměnami jsou stále více harmonizovány s pohyby na tradičních trzích, neboť počet institucí obchodujících s kryptoměnami a jinými aktivy roste.

Analytici také sledují vliv protivládních protestů v Kazachstánu (které zpočátku vyvolaly rostoucí ceny pohonných hmot) na cenu bitcoinu. Tato středoasijská země byla totiž druhým největším světovým centrem pro těžbu bitcoinů, uvedlo minulý rok britské Cambridge Center for Alternative Finance.

Kazašská vláda však začala koncem loňského roku tvrdě zasahovat proti těžbě bitcoinů, která je energeticky velmi náročná.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper