Čtvrtek, 14 dubna, 2022
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
InvesticeJe zcela na místě, aby došlo k vyčištění daňovo-odvodového systému

Je zcela na místě, aby došlo k vyčištění daňovo-odvodového systému

Po mnoha přílepcích, které daňový systém rozkládaly, komplikovaly či vytvářely tzv. . tiché zdanění, je zcela na místě, aby nyní přišlo vyčištění, zjednodušení a zatraktivnění tohoto systému. Po přehlednosti a jednoduchosti volají podnikatelé, ale i občané. Premiér Eduard Heger (OLANO) takto okomentoval daňovo-odvodovou reformu z dílny vicepremiéra a ministra financí Igora Matoviče (OLANO) během rozhovoru pro TASR. Jednoduchost je podle premiéra velkou přidanou hodnotou, proto je reforma podle něj dobrá.

Z pohledu exministra financí vyzdvihl dva důležité pilíře Matovičovy „revoluce“ v daních a odvodech. Ocenil, že reforma v sobě nese aspekt rodinné politiky, kterou dlouhodobě prosazuje hnutí OLENO. „Druhý velmi důležitý pilíř je zjednodušení celého systému daní,“ poznamenal Heger.

Na otázku, zda u některých spornějších částí reformy neočekává neshody v koalici premiér odpověděl, že každá reforma je novým paradigmatem a automaticky v lidech vyvolává otázky. Což však nepovažuje za negativní, neboť na druhé straně je vidět, že lidé mají o reformy zájem.

Jako příklad vhodný k diskusi zmínil část revoluce – změny u živnostníků. „Předložené návrhy vedou ke zlepšení, ale – jak se říká – ďábel je skryt v detailech a je třeba diskutovat. Ministr Igor Matovič tuto diskusi otevřel,“ poznamenal premiér.

Ministr Matovič své rozsáhlé změny v systému daní a odvodů představil na čtyřech tiskových konferencích. Během první hovořil o zvýšení podpory rodin, pak o zdanění práce, zdanění firem a nakonec o změnách u samostatně výdělečně činných osob (OSVČ).

Premiér řekl, že ministr s ním o reformě celou dobu diskutoval. Diskuse začaly, ještě když byl Heger ministrem financí a Matovič premiérem. Rozhovory pokračovaly, když se ve funkcích vyměnily. Těsně před představením už sice podle premiérových slov nebyl čas jít do úplných detailů, to však podle něj není ani zapotřebí. „Takže ano, můžu říct, že jsem byl dost v obraze, co se jde představovat,“ uzavřel premiér.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper