Čtvrtek, 14 dubna, 2022
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
InvesticeRůst cen ropy se ve čtvrtek dopoledne výrazně zpomalil

Růst cen ropy se ve čtvrtek dopoledne výrazně zpomalil

. Investoři zvažují na jedné straně pokles zásob ropy v USA minulý týden, ale zároveň větší než očekávaný nárůst zásob benzinu o více než 10 milionů barelů, což byl největší týdenní nárůst od dubna 2020.
Růst cen ropy se ve čtvrtek dopoledne výrazně zpomalil a jeho tempo bylo jen velmi mírné. Investoři zvažují na jedné straně pokles zásob ropy v USA minulý týden, ale zároveň větší než očekávaný nárůst zásob benzinu o více než 10 milionů barelů, což byl největší týdenní nárůst od dubna 2020. Také rozhodnutí aliance OPEC+, že bude i v únoru pokračovat ve zvyšování těžby .

Podle analytiků pokles poptávky po benzínu naznačuje, že veřejnost je opatrná při cestování v důsledku rychlého šíření varianty omikron nového koronaviru. Odhadují také, že tyto obavy budou pravděpodobně přetrvávat několik týdnů.

Barel (159 litrů) americké lehké ropy West Texas Intermediate (WTI) s dodávkou v únoru se ve čtvrtek v 10:29 SEČ prodával po 78,04 USD (68,95 eura). To bylo o 19 centů nebo 0,24% více než v předchozí den na konci obchodování.

Cena březnového kontraktu na severomořskou ropnou směs Brent stoupla jen o 6 centů nebo 0,07 % na 80,86 USD za barel.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper